Poradnia Logopedyczna SYLABA 607533085 , Poradnia Psychologiczna BALANS 602527117
Aktualności

wrzesień 2021 :

Kadra naszego Centrum Terapeutycznego poszerzyła się o kolejnych specjalistów. W PORADNI  LOGOPEDYCZNEJ (www.sylaba.eu/logopeda) obecnie pracuje 3 logopedów, a PORADNIA PSYCHOLOGICZNA I PSYCHOTERAPEUTYCZNA (www.poradnia-balans.pl) składa się już z zespołu 8 specjalistów.

*

wrzesień 2020 r. :

Nasze Centrum działa w pełnym zakresie i w normalnym trybie, oczywiście z zachowaniem wszelkich procedur służących zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa SARS-Cov2.

Zapraszamy do kontaktu : PORADNIA PSYCHOLOGICZNA tel. 602-527-117, PORADNIA LOGOPEDYCZNA tel. 607-533-085.

*

sierpień 2019 r. :

ZMIENIAMY SIĘ !!! : Z radością informujemy, iż w związku z dynamicznym rozwojem naszego Centrum od września 2019 roku placówka przejdzie zmiany organizacyjne. Zmianie ulegnie nazwa główna placówki z CENTRUM TERAPEUTYCZNE „SYLABA” W MOGILANACH na CENTRUM TERAPEUTYCZNE W MOGILANACH – Gaca&Lorenc.  

W ramach nowego Centrum wydzielone zostaną dwie główne Poradnie : PORADNIA LOGOPEDYCZNA „SYLABA” oraz PORADNIA PSYCHOLOGICZNA „BALANS”.

Już wkrótce więcej informacji oraz nowe strony internetowe.

*

lipiec 2019 r. : 

Z ogromną radością zawiadamiamy, że pracę w naszym Centrum rozpoczyna psycholog i psychoterapeuta z wieloletnim stażem pracy i bardzo bogatym doświadczeniem zawodowym – Pani mgr Anna Bogusz-Corkill. :-) W naszym Centrum Pani Anna będzie przyjmowała na konsultacje psychologiczne jak i psychoterapię : dzieci od lat 9, młodzież, rodziców i osoby dorosłe. Zapraszamy do umawiania wizyt pod numerem rejestracji do Gabinetów Psychologicznych : tel. 602-527-117.

 

*

czerwiec 2019 r. :

NOWOŚĆ !!! Neurorehabilitacja funkcji poznawczych (w oparciu głównie o metodę RehaCom) dla osób dorosłych-zdrowych chcących poprawić swoje zdolności w zakresie koncentrowania uwagi, możliwości pamięciowych, efektywności uczenia się oraz dla osób chorujących, po udarach, a także dla seniorów zagrożonych demencją. Rejestracja pod nr tel. 602-527-117.

Nadal treningi neurorehabilitacji oraz poprawy uwagi, pamięci, uczenia się , doskonalenia czytania są dostępne oczywiście także dla dzieci i młodzieży.

*

październik 2018 r. :

Z przyjemnością informujemy, iż do naszego grona dołączył kolejny specjalista : Pani mgr Anna Janowiec – psycholog, terapeuta. Pani Anna przyjmuje na konsultacje i terapię dzieci i młodzież w wieku od 4 do 18 roku życia, służy także poradami i wsparciem dla rodziców. Rejestracja pod numerem telefonu : 602-527-117.

 

wrzesień 2018 r. :

NOWOŚĆ !!!   TRENINGI  UWAGI,  PAMIĘCI,  UCZENIA SIĘ, SZYBKIEGO CZYTANIA.

Proponujemy dzieciom i młodzieży cykl specjalistycznych zajęć z wykorzystaniem przygotowanych przez specjalistów terapeutycznych gier komputerowych.

Opracowany przez nas program ma formę autorską i opiera się na wykorzystaniu sprzętu i materiałów (gier, aplikacji, programów komputerowych, panelu rehabilitacyjnego) od kilku różnych producentów tego typu pomocy i sprzętu.

Według proponowanego przez nas i indywidualnie dobieranego opracowania pełny cykl terapeutyczny składa się z 35-40 sesji treningowych – podzielonych na dwie zasadnicze części :

  1. część pierwsza (wstępna) zajmująca ok. 15 sesji obejmuje ćwiczenia w stopniu podstawowym rozwijające następujące funkcje :

KONCENTRACJĘPAMIĘĆ I UCZENIE SIĘ,  ELEMENTY TRENINGU SZYBKIEGO CZYTANIA.

  1. Część druga (zasadnicza) obejmująca około 25 sesji treningowych zawiera bardzo specjalistyczne i przez to niezwykle efektywne ćwiczenia z następujących modułów :

UWAGA, PAMIĘĆ, FUNKCJE WYKONAWCZE, POLE WIDZENIA, KOORDYNACJA WZROKOWO-RUCHOWA.

Polecamy ćwiczenia 1 raz w tygodniu lub 2 razy w tygodniu.

Jedno spotkanie terapeutyczne trwa w całości 40 minut (w tym 35 min intensywnego treningu).

Kwalifikacja do treningów i ustalenie indywidualnego planu terapii: mgr Magdalena Lorenc tel. +48 602 527 117.

 

czerwiec 2018 r. :

Z dumą informujemy, że nasze Centrum przeszło rozbudowę i powiększyło się o dwa nowe, duże gabinety! Poczekalnia zaś -dla Państwa większego komfortu w porze letniej- została wyposażona w klimatyzację. SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

 

styczeń 2018r. :

Z radością informujemy, iż nasz zespół poszerzył się o drugiego psychologa. Od grudnia 2017r. w gabinecie psychologicznym przyjmuje mgr Barbara Kulac. Pani Barbara przyjmuje na konsultację i terapię dzieci i młodzież w wieku od 1 do 15 roku życia oraz rodziców.

 

wrzesień 2016r. :

Nowa oferta w Centrum „Sylaba” : TRUDNOŚCI W NAUCE SZKOLNEJ – ZAPRASZAMY NA TERAPIĘ PEDAGOGICZNĄ

Gabinet terapii pedagogicznej oferuje zajęcia dla dzieci i młodzieży przejawiających trudności w nauce. Stosowane przez nas działania terapeutyczne mają na celu eliminowanie niepowodzeń szkolnych i ich ujemnych konsekwencji przy użyciu różnorakich środków pedagogicznych (dydaktycznych i wychowawczych). Zmierzają również do spowodowania określonych zmian w zakresie strefy poznawczej, emocjonalno-motywacyjnej oraz w strukturze wiedzy i umiejętności szkolnych dziecka.

marzec 2016r. :

Z przyjemnością informujemy, iż gabinety psychologiczny i psychoterapeutyczny są ponownie otwarte. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i osoby dorosłe na konsultacje z naszym psychologiem i psychoterapeutą.

Polecamy kontakt bezpośredni pod numerem telefonu 602-527-117, tak aby optymalnie ustalić szczegóły spotkania.

 

grudzień 2014r. :

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, IŻ MGR MAGDALENA LORENC -ZE WZGLĘDÓW RODZINNYCH- PRZEBYWA AKTUALNIE NA DŁUŻSZYM URLOPIE.  Z TEGO POWODU GABINETY PSYCHOLOGICZNY I PSYCHOTERAPEUTYCZNY DO ODWOŁANIA NIE PRZYJMUJĄ ZGŁOSZEŃ.

Równocześnie informujemy, iż gabinety logopedyczny, coachingu i neuroterapii działają w Nowym Roku bez zmian – zapraszamy Państwa serdecznie do kontaktu z Koordynatorem Centrum lub bezpośrednio z odpowiednimi specjalistami (zakładki : KONTAKT lub NASI SPECJALIŚCI).

 

grudzień 2013r. : 

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Państwu prawdziwie rodzinnej atmosfery, domowych przysmaków, ciepła, wielu uśmiechów wymienionych z bliskimi oraz spokojnego odpoczynku przy blasku choinki!!!

Wszystkiego Dobrego ! :-)

 

październik 2013r. :

Serdecznie witamy na nowej stronie internetowej Centrum Terapeutycznego SYLABA. Jednocześnie zachęcamy do częstych odwiedzin zaktualizowanej strony, bowiem jest ona cały czas w rozbudowie i w najbliższym czasie będą pojawiały się na niej kolejne, nowe informacje. Gorąco zachęcamy do zapoznania się  z naszą ofertą.

Centrum prowadzi diagnozę i terapię dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych w dziedzinach:

logopedia

psychologia

psychoterapia

terapia pedagogiczna

 neuroterapia EEG-Biofeedback

trening rozwoju osobistego (coaching)

Serdecznie  zapraszamy!

logo_min